2013 LYS Matematik Soru ve Çözümleri

Data-ist.com Dataİst Eğitim portalında yayınlanan son video: 2013 LYS Matematik soru ve çözümleri.

Diğer pek çok çıkmış soru çözümleri için:

LYS 2012 Matematik Soruları ve Çözümleri

Aşağıda pek çok kaynaktan derlenmiş çözüm sayfaları ve çözüm videoları var. Bu kaynaklardan birisi mutlaka sizin için uygundur. İstediğiniz kaynağa göz atın ve diğer öğrencilere yardım etmek isterseniz video ve çözüm sayfaları ile ilgili yorumlarınızı yazmaktan çekinmeyin.

2012 Tarih Soru cevap ve Çözümleri (YGS LYS KPSS)

2013 YGS LYS Matematik ve Geometri Soru ve Çözümleri

LYS-1 Matematik Soruları ve Cevapları – Çözümleri 2013

LYS-1 Matematik Soruları ve Cevapları – Çözümleri 2013… LYS-1 Matematik sınavı bugün yapıldı. LYS Matematik sınavına giren binlerce aday ter döktü. LYS-1 Matematik sınav sorularını ve cevaplarını kontrol etmek isteyen öğrenciler web sitelerine akın etti. LYS Matematik soruları ve cevapları TRT Haber ve TRT Okul’dan canlı olarak çözümlendi. LYS sınavı bu sene 5 oturumda gerçekleşecek. LYS Matematik soruları ve cevaplarını beyazgazete.com’dan da kontrol edebilirsiniz. LYS sonuçlarının ne zaman açıklanacağı ise merak konusu. İşte LYS Matematik soruları ve cevapları…Üniversite adaylarının katıldığı Lisans Yerleştirme Sınavları’ndan (LYS) Matematik Sınavı (LYS-1) sona erdi. LYS-1, Türkiye’de 81 il merkeziyle Lefkoşa’da gerçekleştirildi. Sınava, 646 bin 193 aday katıldı.

Tek oturumda uygulanan sınav 135 dakika sürdü. Sınavda matematik ve geometri testleri yer aldı. Matematik testinde 50 soru için 75 dakika; geometri testinde ise 30 soru için 60 dakika süre verildi. Matematik ve geometri testleri ayrı soru kitapçıklarında yer aldı ve adaylar tek soru kitapçığı kullandı.

Adayların çoğunluğu, kimlik ve güvenlik kontrolleri ile salona giriş işlemlerinin zamanında yapılabilmesi için sabah erken saatlerden itibaren sınav yerlerine geldi. Sınavların yapıldığı binalara girişte adayların ve sınav görevlilerinin üstleri emniyet görevlileri tarafından elle ve dedektörle arandı. Sınav sırasında ÖSYM’yi temsil eden özel görevliler sınav salonlarını dolaşarak, gereken bütün önlemleri aldı. Öğleden sonra saat 14.30’da ise Yabancı Dil Sınavı (LYS-5) yapılacak. Bu sınava, 53 bin 308 aday katılacak.

LYS’DE GELECEK HAFTA

LYS maratonu gelecek hafta da devam edecek. Fen Bilimleri Sınavı (LYS-2) 22 Haziran Cumartesi günü saat 10.00’da yapılacak ve 135 dakika sürecek. LYS-2’de fizik, kimya ve biyoloji testleri bulunacak.

Edebiyat-Coğrafya Sınavı (LYS-3) 23 Haziran Pazar günü saat 10.00’da gerçekleşecek ve 120 dakika sürecek. LYS-3’te Türk dili ve edebiyatı, coğrafya-1 testleri yer alacak.

–ÖSYM SINAV TAKVİMİ–

2013 LYS-2 Fen Bilimleri 22 Haziran 2003 tarihinde,

2013 LYS-3 Edebiyat – Coğrafya 23 Haziran 2013 tarihinde,

LYS SINAVINA GİRECEKLER DİKKAT!!!

İlgili LYS’ye ait giriş belgesini (fotoğraf görünür bir şekilde) yanında bulundurmayan adaylar sınava alınmayacak. Sınava giriş belgesi sadece üzerinde belirtilen LYS için geçerli olacak. Bir LYS için düzenlenen belge diğer LYS’ler için kullanılamayacak. Belgenin ön ve arka yüzünde ÖSYM’nin belirlediği bilgiler dışında herhangi bir yazı, resim veya işaret bulunmayacak. Adayların sınava girebilmeleri için giriş belgesinden başka fotoğraflı ve onaylı özel kimlik belgelerini de yanlarında bulundurmaları gerekiyor.

Sınav binalarında hiçbir eşya alınmayacak. Sınavda kullanılacak kalem, silgi, kalemtıraş, saat gibi gereçler adaylara ÖSYM tarafından sağlanacak. Adaylar sınava şeffaf pet şişe içinde su getirebilecek.

Advertisements
This entry was posted in çıkmış sorular and tagged , . Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s