2013 LYS Matematik Soru ve Çözümleri (Yazılı)

Daha önce 2013 LYS Matematik videolu çözümleri yayınlamıştık. Şimdi de kağıt kalemle çalışmayı sevenler için yazılı çözümler geliyor: 2013 LYS Matematik soru ve çözümleri.

Diğer pek çok çıkmış soru çözümleri için:

LYS 2012 Matematik Soruları ve Çözümleri

Aşağıda pek çok kaynaktan derlenmiş çözüm sayfaları ve çözüm videoları var. Bu kaynaklardan birisi mutlaka sizin için uygundur. İstediğiniz kaynağa göz atın ve diğer öğrencilere yardım etmek isterseniz video ve çözüm sayfaları ile ilgili yorumlarınızı yazmaktan çekinmeyin.

2012 Tarih Soru cevap ve Çözümleri (YGS LYS KPSS)

2013 YGS LYS Matematik ve Geometri Soru ve Çözümleri

LYS-1 Matematik Soruları ve Cevapları – Çözümleri 2013

LYS-1 Matematik Soruları ve Cevapları – Çözümleri 2013… LYS-1 Matematik sınavı bugün yapıldı. LYS Matematik sınavına giren binlerce aday ter döktü. LYS-1 Matematik sınav sorularını ve cevaplarını kontrol etmek isteyen öğrenciler web sitelerine akın etti. LYS Matematik soruları ve cevapları TRT Haber ve TRT Okul’dan canlı olarak çözümlendi. LYS sınavı bu sene 5 oturumda gerçekleşecek. LYS Matematik soruları ve cevaplarını beyazgazete.com’dan da kontrol edebilirsiniz. LYS sonuçlarının ne zaman açıklanacağı ise merak konusu. İşte LYS Matematik soruları ve cevapları…Üniversite adaylarının katıldığı Lisans Yerleştirme Sınavları’ndan (LYS) Matematik Sınavı (LYS-1) sona erdi. LYS-1, Türkiye’de 81 il merkeziyle Lefkoşa’da gerçekleştirildi. Sınava, 646 bin 193 aday katıldı. 

Tek oturumda uygulanan sınav 135 dakika sürdü. Sınavda matematik ve geometri testleri yer aldı. Matematik testinde 50 soru için 75 dakika; geometri testinde ise 30 soru için 60 dakika süre verildi. Matematik ve geometri testleri ayrı soru kitapçıklarında yer aldı ve adaylar tek soru kitapçığı kullandı.

Adayların çoğunluğu, kimlik ve güvenlik kontrolleri ile salona giriş işlemlerinin zamanında yapılabilmesi için sabah erken saatlerden itibaren sınav yerlerine geldi. Sınavların yapıldığı binalara girişte adayların ve sınav görevlilerinin üstleri emniyet görevlileri tarafından elle ve dedektörle arandı. Sınav sırasında ÖSYM’yi temsil eden özel görevliler sınav salonlarını dolaşarak, gereken bütün önlemleri aldı. Öğleden sonra saat 14.30′da ise Yabancı Dil Sınavı (LYS-5) yapılacak. Bu sınava, 53 bin 308 aday katılacak.

Advertisements
This entry was posted in çıkmış sorular and tagged . Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s