DataIst Online Test Çözme Aracı

Eğitim sitelerini gezerken merak ettiğim şeylerden birisi de ne kadar az sitenin gerçekten test çözme deneyimi yaşatacak araçlar kullandığı olmuştur. Oysa internet üzerinden YGS LYS ya da KPSS’ye hazırlanan bir öğrenci ya da aday için kendini soruları çözüp cevapları işaretlemek zorunda kalacağı bir ortamda kendini sınamak önemli bir deneyimdir.

Blogda arada sırada değindiğim sitelerden birisi DataIst Eğitim portalı son bir kaç paylaşımında bu yönde bir adım atmış gibi duruyor. Köklü Sayılar ve üslü İfadeler konularında daha önce sınavlarda çıkmış sorulardan oluşan üç adet online test hazırlamışlar.

Bu testlerde öncelikle soruları teker teker önünüze getiriyor ve soruyu çözmenizi bekliyorlar. Cevabı işaretleyip cevabı gör tuşuna basınca cevabınızın doğru mu yanlış mı olduğunu eğer yanlışsa doğru cevabın ne olduğunu görebiliyorsunuz.

Bu sınava hazırlık online test çözme aracının bir kaç düzeltilmesi gereken özelliği var. Öncelikle soru atlamak mümkün değil. yani ben bu soruya daha sonra geri geleyim diyemiyorsunuz. Zaman kısıtlaması olmadığı için bu çok da büyük bir problem değil ama bir de soru listesi olsa ve istediğimiz soruya geri gidebilsek çok daha iyi olurdu. ikinci olarak da doğru cevapalrın açıklamarı da verilebilse çok daha verimli bir çalışma aracı yaratılmış olurdu.
Advertisements
This entry was posted in çıkmış sorular, online test çözme. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s