KPSS Açılar Çözümlü Test

KPSS Genel Yetenek sınavında matematik soruları çözecek olan tüm adaylar için etkili, verimli ve yararlı hazırlığın temeli bol bol soru çözmek ve soru çözerken de her yeni sorudan yeni bir şeyler öğrenmektir. Bunun için ideal yollardan birisi olabildiğince ayrıntılı çözümleri de el altında olan testlere yönelmektir. Ve bunun için öyle masrafa girip onlarca lira verip aslında çok da faydasını görmeyeceğiniz test bankaları satın almanıza gerek yok. Tek yapmanız gereken internette sayıları her geçen gün artan eğitim kaynakları sitelerine girip aranmak.

Bu arama işi tahmin ettiğinizden daha zor olabilir. O yüzden işinizi kolaylaştırmak ve daha rahat şekilde KPSS Matematik Çözümlü Testler‘ine ulaşmanıza yardımcı olmak için arada sırada bu sayfalardan size bağlantılar gönderiyoruz. İşte bu yazıda da Açılar ve Açı kenar Bağıntılarını ele alan çözümlü testlere bağlantılar bulabilirsiniz. İyi çalışın, güvenle hazırlanın, ve başarılı olun. Başarınız, iyi temennileriniz ve dularınız bizi mutlu edecek…

Açılar Çözümlü Sorular

Açı Kenar Bağıntıları – Açıortay Kenarortay Çözümlü Test

Bir kaç tavsiye ve temenni ile yazıyı kapatalım.

Öncelikle KPSS çözümlü testleri çalakalem ve dağınık bir kafayla çözmeyin. Ayrıntılı çözümleri olan soruların sayısı aslında zannettiğiniz kadar çok değil. Bu soruları her zamanki soru çözme mantığı içerisinde süratle ve tamamen konsantre olmadan çözmeye çalışmak iyi bir fikir değildir. Bizce takip etmeniz gerekn yöntem şu olmalı:

1 – Belirli bir konuda, mesela KPSS Matematik Açıortay konusunda konu anlatımını tamamlayın. Teoremleri, formülleri, belirli bir dereceye kadar hazmettiğinizi (hatmettiğinizi yazmadım bakın, olay ezber değildir hiç bir zaman) hissettikten sonra çözümlü testleri önünüze alın.

2 – Her soruyu iyice özümseyerek çözün. Eğer cevabınız doğru ise çözümü de gözden geçirmeyi ihmal etmeyin. GHer şeye rağmen daha kısa ve daha etkili bir yol keşfedebilirsiniz.

3 – Eğer soruyu yanlış çözdüyseniz zaman kaybetmeden ayrıntılı çözümü inceleyin ve çözümü tamamen kavrayıp kavramadığınızdan emin olun. Kısacası sadece bakıp geçmeyin, çözümü gerçekten anlamaya çalışın.

4 – Bu işlemleri tüm 20 soru için yapın. 20 sorunun üstünden geçtikten sonra yanlış yaptığınız ve az önce çözümünü incelediğiniz sorulara geri dönün ve tekrar çözmeye çalışın. Daha önce okuduğunuz çözüm yöntemini uygulamaya özen gösterin.

Bu ayrıntılı yöntemi elbette çözdüğünüz her soru için uygulayamazsınız ve bol miktarda soru çözmek için fazla zaman kaybetmeye tahammülünüz yok. Ama her konu için en az bir ya da iki 20 soruluk, dengeli sorulardan oluşan bir çözümlü testi yukarıda anlattığım yöntemi uygulayarak elden geçirmeye çalışın. Bunun konuları kavramanıza ve sınavda çıkabilecek soru tiplerine sizi çok daha iyi hazırlayacağına eminim.

Advertisements
This entry was posted in Çözümlü Sorular, KPSS Matematik and tagged . Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s